• Odborné poradenství a služby
 • Komplexní sortiment chemických produktů
 • Cow Intelligence SCR
 • 10 let zkušeností v oboru
 • Nejmodernější technologie

Kontakt

Tel.: +420 733 541 147
info [at] eurofarm.cz

Všechny kontakty

Proč SCR?

Každá kráva se počítá

Tisíce chovatelů mléčného skotu po celém světě zvolilo SCR, aby jim pomohlo zlepšit efektivitu a růst provozu. Spoléhají se na systémy SCR, které jim poskytují náhledy a analýzy potřebné k optimalizaci produkce každé krávy a maximalizace užitkovosti celého stáda.

Mezi hlavní výhody, které SCR přináší farmářům, patří:

Zvýšená ziskovost

Díky používání systémů a senzorů SCR k monitorování zdraví a reprodukce u každé krávy získávají farmáři vyšší procento březosti, vyšší laktační křivku a nižší ztráty, které společně zajišťují zvýšení ziskovosti.

Například:

 • D&D Dairy zvýšila svoji 21-ti denní míru březosti během pár měsíců o 3 %, při současném snížení porážek z důvodu mastitidy a celkové úmrtnosti o téměř třetinu.
 • Cannon Dairy zaznamenalo více březích krav, kratší servis periodu a větší užitkovost díky menšímu počtu dni v laktaci – získali odhadem asi $130 (2 600 Kč) vyšší příjem ročně na jednu krávu.
 • Kromě zlepšení přesnosti vyhledávání říje a zvýšení míry početí, zaznamenala farma NingXia Nonkeng dlouhodobé snížení mzdových nákladů díky výhodám systému SCR.
 • Farma O-To-To Dairy se 200 kravami zvýšila mléčnou užitkovost zhruba o $550 (11 000 Kč) za den.

Rychlá návratnost investice

Mnoho farem realizovalo návratnost investice (ROI) mnohem rychleji, než původně předpokládali. Některé podniky získaly zpět své investice zcela prostřednictvím úspor za hormony, sperma a / nebo léky. Zvýšená reprodukce a mléčná produkce a pracovní efektivita rovněž přispívají k rychlejšímu splácení investice.

 • Funks Dairy snížili díky sledování přežvykování SCR náklady na ov-synch o 66% a výdaje na léčení mastitidy a ketózy o 30 - 33%. Karl Funk říká: „Systém sledování přežvykování se zaplatí sám – a to nebereme v úvahu funkci sledování aktivity v říji."
 • Díky úspoře nákladů na semeno a antibiotika, která pokrývá 3/5 investice a náklady spojené s léčbou dislokovaného slezu pokrývající zbývající část, očekávají na mléčné farmě Bowman splacení systému během 18 měsíců.
 • Rychlá identifikace nemocných krav vedoucí k efektivnější a nákladově příznivější léčbě, spolu s lepší schopností plánovat, mohou na mléčné farmě Dimri získat náklady spojené s pořízením systému SCR zpět během jednoho roku.
 • Mléčná farma Fertile Ridge zaznamenala jasnou a okamžitou návratnost. Manažer stáda Joel Sutte říká: „Měsíc co měsíc šetříme na nákladech za léčiva, čímž platíme za pořízení technologie."

Pokročilá technologie

Zákazníci SCR vědí, že se na SCR mohou spolehnout v tom, že jim přinese technologické objevy, které pomáhají zlepšit výkon každé krávy i celého stáda. Sledování přežvykování – nejnovější inovace zcela měnící situaci na trhu – je vrcholem technologického pokroku pro velké i menší farmy.

 • Brent Moyer z Paramount Farms připisuje zlepšení vyhledávání říjí, reprodukce i zdravotního stavu jedinečnému systému sledování přežvykování SCR a říká: „Bylo by těžké vrátit se k dojení krav bez ní."
 • SCR senzory s monitorováním přežvykování hráli největší roli při záchraně většiny krav během propuknutí 3 denní vlny onemocnění na farmě Givat Haim Me'uhad. Tím, že okamžitě začali léčit všechny krávy, jejichž úroveň ruminace poklesla, přišli pouze o 2 krávy ve srovnání s 30 + na ostatních farmách podobné velikosti.
 • Široké spektrum systémů SCR včetně SCR sledování přežvykování, vyhledávání říje a technologie dojení, pomáhá na farmě Kama ke splnění obchodních cílů.

Jednoduchost

SCR produkty a systémy jsou navrženy k jednoduchému provozu. I ta nejvýkonnější řešení k řízení stáda vyžadují jen minimální výcvik pro základní úkoly a křivka učení pro výkonné uživatele je rychlá a snadná.

Celý tým na farmě Nicola Renato se naučil systém SCR používat snadno a rychle. Alessandro Nicola říká: „Okamžitě jsem pochopil, jak to funguje a moji zaměstnanci se naučili systém používat během 30 minut."

Chcete profitovat z našich znalostí?

Kontaktujte nás prostřednictvím emailové adresy info [at] eurofarm.cz a my se vám ozveme hned jak to bude možné.

Mohlo by vás zajímat

Go to top