• Odborné poradenství a služby
  • Komplexní sortiment chemických produktů
  • Cow Intelligence SCR
  • 10 let zkušeností v oboru
  • Nejmodernější technologie

Kontakt

Tel.: +420 733 541 147
info [at] eurofarm.cz

Všechny kontakty

Ošetření mléčné žlázy po dojení

Přípravky na ošetření struků po dojení jsou v dnešní době nutnou součástí péče o zdravotní stav mléčné žlázy. Dipy mají za úlohu struk řádně vydezinfikovat a zbavit jej tak mikrobů, které by se mohly dostat otevřeným strukovým kanálkem do vemene a způsobit mastitidu. Dále by měl pokožku ošetřit a zvláčnit, aby se zacelily drobné ranky a trhlinky v kůži, protože zde mají patogeny živnou půdu a vstup do tkáně struku. A třetí důležitou funkcí je uzavření strukového kanálku mechanickou bariérou a zabránit tím mikroorganismům přímý vstup touto cestou.

V našem sortimentu je hned několik vysoce účinných a kvalitních přípravků. Jsou v nich použity různé účinné látky, aby jste si mohli vybrat podle vlastních požadavků a potřeb.

Calgodip Osmo Duo

Calgodip Osmo Duo je dvousložkový dezinfekční bariérový prostředek na bázi oxidu chloričitého, který se uvolňuje po smíchání obou složek calgodip Osmo Duo Base a calgodip Osmo Duo Active. Je určený k dezinfekci struků po dojení, je sterilní k pokožce, zajistí uzavření strukového kanálku a zabrání tak přenosu choroboplodných zárodků, čímž přispívá k dobrému zdravotnímu stavu vemene.

Calgodip Kamille

Calgodip Kamille je nový a velmi účinný dezinfekční a pečující přípravek nové generace na ošetření struků po každém dojení. Díky výtažkům z heřmánku má výborné hojivé účinky. Nemusí se ředit a je připraven k okamžitému prostředí. Na struku vytváří dlouhotrvající a nestékající bariéru. Obsah chlorhexidinu v přípravku zajišťuje dezinfekční účinnost a spolehlivé zničení mikroorganismů na povrchu struku, které by mohly způsobit zánět mléčné žlázy.

Calgodip D 5000

Dip - nový a velmi účinný dezinfekční a pečující přípravek nové generace na ošetření struků po každém dojení. Obsah 5 000 ppm jódu, zajišťuje dokonalou dezinfekci a tím zabíjí spolehlivě mikroorganismy na povrchu struku, které by mohly způsobit zánět mléčné žlázy. I přes vysoký obsah jódu nevysušuje! Obsahuje velké množství komponentů ochraňujících pokožku před vysušením a poškozením – Glycerin, Lanolin, Alantoin. Tvoří na struku prodyšnou, dlouhotrvající a nestékající ochrannou bariéru. Rychle a účinně pomáhá snížit počet somatických buněk v mléce.

Calgodip D 1200

Dip - pečující a dezinfekční přípravek na ošetření struků po každém dojení s obsahem jodu.

Calgodip Jod

Dip - pečující a dezinfekční přípravek nové generace na ošetření struků po každém dojení.