• Odborné poradenství a služby
  • Komplexní sortiment chemických produktů
  • Cow Intelligence SCR
  • 10 let zkušeností v oboru
  • Nejmodernější technologie

Kontakt

Tel.: +420 733 541 147
info [at] eurofarm.cz

Všechny kontakty

Historie

2003

Založení společnosti Eurofarm systems s.r.o. Na počátku se zaměřujeme především na obchodní činnost. Stěžejními produkty v nabídce jsou čistící a dezinfekční prostředky Calgonit pro zemědělskou prvovýrobu vyráběné společností Calvatis GmbH, pro kterou získáváme výhradní zastoupení pro celou Českou republiku.

2004

Eurofarm systems zastupuje již pět obchodních zástupců, začínáme klást mnohem větší důraz na poradenství v oblasti zdravotního stavu mléčné žlázy a správných postupů dojení.

Provádíme školení dojícího personálu na chovech, stejně jako pravidelné návštěvy přímo ve stáji a na dojírně. Do sortimentu postupně zařazujeme další doplňkové produkty, které jsou nezbytné pro zlepšování a udržení dobrého zdraví vemene. S tím souvisí neustálé a důkladné školení regionálních zástupců – odborných poradců. Vysoká odborná úroveň členů týmu je naprostou prioritou.

2005

Standardní službou pro spolupracující chovatele se stává odběr vzorků mléka pro účel bakteriologických rozborů a určení citlivostí na antibiotika od jednotlivých dojnic. Tak získáváme lepší přehled o zdravotní situaci v chovu a můžeme efektivněji reagovat. Nastavujeme opatření v chovu, případně léčbu jednotlivých dojnic i stáda jako celku.

2009

Rozvíjíme intenzivní spolupráci s Dr. Dirkem Hömbergem z německého Münsteru, který je nezávislým specialistou na dojící technologii a její vliv na zdraví vemene. To znamená významný posun v odbornosti, strategii i profilování naší společnosti.

V této souvislosti zařazujeme do sortimentu speciálně vyvinuté dojící stroje Aktiv Puls od výrobce System Happel GmbH, které jako jediné zajišťují šetrné dojení a přímo se tak podílí na zlepšení zdraví mléčné žlázy a tak podporují hlavní smysl činnosti odborných poradců Eurofarm systems.

2010

Naši specielně proškolení technici provádí v rámci služeb spolupracujícím podnikům kontrolu dojíren podle ISO norem přístrojem Vacuscope Comfort a od roku 2012 také posouzení správnosti rutiny dojení přístrojem Lacto Corder.

V tomto roce již společnost Eurofarm systems zastupuje 10 odborných poradců na celém území České republiky.

2012 - 2014

Postupně se rozvíjí spolupráce a zastoupení pro společnosti:

  • Fa. Oswin Haase Nachf. - napáječky, napájecí žlaby, vybavení stáje
  • Ambic Equipment Limited - dipovací aplikátory, automatické dipovací systémy, sprejová mezidezinfekce dojících strojů
  • Hydromer, Inc. - péče o paznehty a ošetření mléčné žlázy
  • Udder Comfort, Inc. – péče o vemeno, masti na vemena

2014

Začátek spolupráce se společností SCR, která se zaměřuje na výrobu systémů pro měření pohybové aktivity a aktivity přežvykování – vyhledávání říjí a zdravotní monitoring krav.

Chcete profitovat z našich znalostí?

Kontaktujte nás prostřednictvím emailové adresy info [at] eurofarm.cz a my se vám ozveme hned jak to bude možné.

Mohlo by vás zajímat

Go to top