• Odborné poradenství a služby
  • Komplexní sortiment chemických produktů
  • Cow Intelligence SCR
  • 10 let zkušeností v oboru
  • Nejmodernější technologie

Kontakt

Tel.: +420 733 541 147
info [at] eurofarm.cz

Všechny kontakty

Eurofarm Koncept 100 000

Počet somatických buněk ovlivňuje vše 

K úspěchu v náročném oboru jako je mléčný průmysl je zapotřebí obchodního ducha, silného instinktu, know-how, inovací a neustálého zlepšování. Lidé, řízení zdraví, efektivita reprodukce a genetika jsou jen krátkým, ale rozhodujícím výčtem věcí, které vyžadují vaši pozornost a nabízejí obrovské možnosti zlepšení. Co kdybyste mohli stanovit priority podle toho, do jaké míry mají vliv na ziskovost Vaší farmy? 

Jedním ze stěžejních faktorů ovlivňující čistý příjem mléčné farmy je počet somatických buněk (PSB). Jedná se totiž o ukazatel celkové výkonnosti, managementu, zdraví a chovu zvířat. PSB se dotýká takřka všech částí farmy a jeho rozsáhlý dopad na provoz znamená, že každé snížení PSB představuje vynikající příležitost ke zvýšení zisku. 

Soustřeďte se na PSB 100 000 nebo nižší 

Snižování PSB na nejnižší možnou úroveň - dokonce i na úroveň nižší, než je všeobecně uznávaná hodnota200 000 - povede k navýšení zisku. Pouhé sledování PSB nestačí, protože se snažíte zvýšit užitkovost a bojovat proti mastitidě, nejnákladnějšímu onemocnění v chovu mléčného skotu.  

Každé zvýšení PSB znamená odpovídající ztrátu mléka. Tento rozdíl se může pohybovat až v řádech několika kg mléka na dojnici a den [M.Lormore, Zoetis (2017)]. Tato čísla ukazují, že ambiciózní cíle představujípro naše odvětví a jednotlivé farmy skutečnou příležitost ke zlepšení.  

Opravdovou výzvou je tedy přehodnocení svých konečných cílů výše somatických buněk a zdraví stáda. Novým standardem pro vnímání zdravé mléčné žlázy se stává hranice 100 000 PSB. 

Eurofarm Koncept 100 000

Eurofarm Koncept 100 000 nabízí zcela nový poradenský přístup, jenž má za cíl dosáhnout právě ještě lepších výsledků zdraví a produkce mléka. Vypracovali jsme konkrétní postupy a detailní vstupní analýzy chovů či standardizované postupy pro všechny činnosti, kde je to opodstatněné. V každém chovu postupujeme individuálně podle výchozí situace i faktorů, které ovlivňují na konečný výsledek. Společně s chovatelem s ohledem na jeho priority a možnosti stanovujeme průběžné cíle a úkoly, a ty pak pravidelně zavádíme, upravujeme a vyhodnocujeme. 

Eurofarm Koncept 100 000

Chcete profitovat z našich znalostí?

Kontaktujte nás prostřednictvím emailové adresy info [at] eurofarm.cz a my se vám ozveme hned jak to bude možné.

Mohlo by vás zajímat

Go to top