• Odborné poradenství a služby
 • Komplexní sortiment chemických produktů
 • Cow Intelligence SCR
 • 10 let zkušeností v oboru
 • Nejmodernější technologie

Kontakt

Tel.: +420 733 541 147
info [at] eurofarm.cz

Všechny kontakty

Cow intelligence SCR

Podrobné informace o společnosti SCR

Společnost SCR si zakládá na více než 35 letech smysluplné inovace. Jejich průkopnická řešení umožňují chytřejší a udržitelnější mléčné farmy díky vůdčímu postavení v Cow Intelligence. Tyto pokročilé systémy monitorování krav sbírají a vyhodnocují kritické datové body od aktivity až po přežvykovaní u každé individuální krávy, a zajišťuji poznatky o říji, zdraví a výživě, které farmáři využijí pravě tehdy, kdy je potřebují.

Společnost se řídí následujícími principy:

 • Odbornost: Hluboké zkušenosti z odvětví se zaměřením na vylepšení produktivity krav.
 • Odhodlání: Zaměření na účinné nástroje, které odpovídají nejnaléhavějším výzvám farmářů.
 • Účelnost: Praktický přistup zajišťující jednoduché užívaní a uchopitelné informace.
 • Dovednost: Rozšiřitelné a modulované systémy navržené tak, aby se přizpůsobily růstu farmy.

Historie

Již od svého založení v roce 1976 patří společnost SCR k významným hráčům ve vývoji inovativních technologických řešení v celosvětovém mlékárenském průmyslu. Během prvních 20 let existence se společnost soustředila především na elektro-mechanické zařízení pro mléčné farmy, pulsátory a automatické snímače. V posledních 10 letech si potom SCR vybudovala silnou pozici mezi farmáři díky pokročilým řešením monitorování krav založených na sledování aktivity pohybu a přežvykování.

1980 - První technologický průlom díky automatickému snímači FreeFlow™ bez pohyblivých částí

Zařízení k měření průtoku mléka FreeFlow bez pohyblivých částí zajistilo první úspěch společnosti SCR. V té době se jednalo o zcela nové zařízení bez konkurence na trhu. Zařízení umožnilo farmářům měřit průtok mléka infračerveným zářením bez nutnosti kontaktu měřidla s mlékem - jednalo se o milník v mléčném průmyslu.

1985 - Výroba prvních pulsátorů

SCR v roce 1985 vyrobilo svoje první pulsátory, které jsou v současnosti implementovány do dojíren celé řady výrobců po celém světě.

1995 - ICAR: milk metr nové generace

Nová generace původního milk metru FreeFlow se na trh dostává ve spolupráci s výrobcem dojíren DeLaval. SCR se s více něž 300 000 prodanými milk metry stává jedním z největších producentů těchto měřících zařízení.

1998 - SCR ohlašuje první senzor detekující říji

První technologie SCR k vyhledávání říje. Krční senzory na obojku krav na principu akcelerometrů, které nabízí vyhledání říje s vysokou přesností.

2004 - První řídicí software DataFlow k monitorování dat z chovu a z mlékárny

2006 - SCR začíná s masovým marketingem svých senzorů k vyhledávání říje

Po více než 7-ročním vývoji a zdokonalování technologie automatické detekce říje začíná SCR s masivní propagací své technologie. Od té doby se senzory SCR Heatime® H staly nejprodávanějším výrobkem pro vyhledávání říje po celém světě. Nalezneme je na různých provozech od pastvin na Novém Zélandě až po obrovské farmy na západním pobřeží Spojených států.

2008 - SCR uvádí na trh svoji vlajkovou loď - HR senzor - vůbec první senzor pro monitorování přežvykování

Senzor SCR Heatime HR je vůbec první svého druhu. Unikátní technologie obsahuje speciální mikrofon, který je schopen rozlišit specifické zvuky spojené s přežvykováním. Všechna takto získaná data o přežvykování jsou farmáři ihned k dispozici. Tyto informace se používají ke sledování zdravotního stavu krav a napomáhají tak farmářům rozpoznat a léčit zdravotní obtíže s předstihem, čímž zabraňují projevům nemocí před jejich plným dopadem.

2011 + dále - SCR aktivně pracuje na tom, aby se stala globálním poskytovatelem pokročilých a inovativních řešení monitorování krav

V rámci svého růstu a expanze, společnost SCR zřídila divize se sídlem v USA a Evropě. Může tak lépe porozumět potřebám místních farmářů a pomáhat partnerům v poskytování výjimečné úrovně technické podpory.

SCR v číslech

 • Více než 300 000 milkmetrů
 • 2007 - 2012: systém používá na 15 000 farem po celém světě (více než 2 000 000 krav je kompletně monitorováno)
 • Instalace systému ve více než 50-ti zemích světa
 • Přes 12 000 000 krav využívá na světě SCR technologii
 • 9 z 10ti prodaných dojících robotů je vybaveno technikou SCR

Heatime® – nástroj pro vyhledávání říje a monitorování zdravotního stavu vašich krav!

HT HRSystém Heatime® od společnosti SCR je pokročilý nástroj pro monitorování krav navržený pro sběr a vyhodnocení kritických dat od aktivity k přežvykování pro každou jednotlivou krávu. Jedná se o inovativní a jedinečný samostatný nástroj, díky kterému můžete komplexně sledovat reprodukci a zdravotní stav vašich krav 24 hod denně 7 dní v týdnu, a to v reálném čase. Získáte tak přehled o výživě, pohodlí a celkovém stavu krav.

Klíčové výhody systému SCR Heatime HR

 • Vyhledávaní říje
 • Sledování zdravotního stavu
 • Optimalizace výživy
 • Sledování účinnosti veterinární léčby

Výhody systému vyhledávaní říje SCR Heatime HR

 • Zachytávaní většího množství říjí a eliminování falešných říjí.
 • Použití unikátní technologie zaznamenávání pohybů specifických pro období říje a intenzity těchto pohybů.
 • Mimořádné přesné výsledky vyhledávaní říje díky implementovaným vzorcům chování, které je typické pro říji (mimo skutečně tiché říje)
 • Poskytnutí informací o doporučeném čase pro inseminaci

Výhody sledování přežvykování pomocí systému SCR Heatime HR

SCR Heatime HR systém sleduje krávu 24 hodin denně a zaznamenává počet minut, které stráví kráva přežvykováním pomocí jedinečného monitorovacího elektronického štítku, který má kráva připevněný na levé straně krku v horní časti. Změny ruminace mohou naznačovat subklinické a metabolické problémy, změnu kvality krmiva, onemocnění nebo jiné stresové událost, případně příznaky říje.

Chcete profitovat z našich znalostí?

Kontaktujte nás prostřednictvím emailové adresy info [at] eurofarm.cz a my se vám ozveme hned jak to bude možné.

Mohlo by vás zajímat

Go to top