• Odborné poradenství a služby
 • Komplexní sortiment chemických produktů
 • Cow Intelligence SCR
 • 10 let zkušeností v oboru
 • Nejmodernější technologie

Kontakt

Tel.: +420 733 541 147
info [at] eurofarm.cz

Všechny kontakty

Cow intelligence SCR

Podrobné informace o společnosti SCR

Společnost SCR si zakládá na více než 35 letech smysluplné inovace. Jejich průkopnická řešení umožňují chytřejší a udržitelnější mléčné farmy díky vůdčímu postavení v Cow Intelligence. Tyto pokročilé systémy monitorování krav sbírají a vyhodnocují kritické datové body od aktivity až po přežvykovaní u každé individuální krávy, a zajišťuji poznatky o říji, zdraví a výživě, které farmáři využijí pravě tehdy, kdy je potřebují.

Společnost se řídí následujícími principy:

 • Odbornost: Hluboké zkušenosti z odvětví se zaměřením na vylepšení produktivity krav.
 • Odhodlání: Zaměření na účinné nástroje, které odpovídají nejnaléhavějším výzvám farmářů.
 • Účelnost: Praktický přistup zajišťující jednoduché užívaní a uchopitelné informace.
 • Dovednost: Rozšiřitelné a modulované systémy navržené tak, aby se přizpůsobily růstu farmy.

Historie

Již od svého založení v roce 1976 patří společnost SCR k významným hráčům ve vývoji inovativních technologických řešení v celosvětovém mlékárenském průmyslu. Během prvních 20 let existence se společnost soustředila především na elektro-mechanické zařízení pro mléčné farmy, pulsátory a automatické snímače. V posledních 10 letech si potom SCR vybudovala silnou pozici mezi farmáři díky pokročilým řešením monitorování krav založených na sledování aktivity pohybu a přežvykování.

1980 - První technologický průlom díky automatickému snímači FreeFlow™ bez pohyblivých částí

Zařízení k měření průtoku mléka FreeFlow bez pohyblivých částí zajistilo první úspěch společnosti SCR. V té době se jednalo o zcela nové zařízení bez konkurence na trhu. Zařízení umožnilo farmářům měřit průtok mléka infračerveným zářením bez nutnosti kontaktu měřidla s mlékem - jednalo se o milník v mléčném průmyslu.

1985 - Výroba prvních pulsátorů

SCR v roce 1985 vyrobilo svoje první pulsátory, které jsou v současnosti implementovány do dojíren celé řady výrobců po celém světě.

1995 - ICAR: milk metr nové generace

Nová generace původního milk metru FreeFlow se na trh dostává ve spolupráci s výrobcem dojíren DeLaval. SCR se s více něž 300 000 prodanými milk metry stává jedním z největších producentů těchto měřících zařízení.

1998 - SCR ohlašuje první senzor detekující říji

První technologie SCR k vyhledávání říje. Krční senzory na obojku krav na principu akcelerometrů, které nabízí vyhledání říje s vysokou přesností.

2004 - První řídicí software DataFlow k monitorování dat z chovu a z mlékárny

2006 - SCR začíná s masovým marketingem svých senzorů k vyhledávání říje

Po více než 7-ročním vývoji a zdokonalování technologie automatické detekce říje začíná SCR s masivní propagací své technologie. Od té doby se senzory SCR Heatime® H staly nejprodávanějším výrobkem pro vyhledávání říje po celém světě. Nalezneme je na různých provozech od pastvin na Novém Zélandě až po obrovské farmy na západním pobřeží Spojených států.

2008 - SCR uvádí na trh svoji vlajkovou loď - HR senzor - vůbec první senzor pro monitorování přežvykování

Senzor SCR Heatime HR je vůbec první svého druhu. Unikátní technologie obsahuje speciální mikrofon, který je schopen rozlišit specifické zvuky spojené s přežvykováním. Všechna takto získaná data o přežvykování jsou farmáři ihned k dispozici. Tyto informace se používají ke sledování zdravotního stavu krav a napomáhají tak farmářům rozpoznat a léčit zdravotní obtíže s předstihem, čímž zabraňují projevům nemocí před jejich plným dopadem.

2011 + dále - SCR aktivně pracuje na tom, aby se stala globálním poskytovatelem pokročilých a inovativních řešení monitorování krav

V rámci svého růstu a expanze, společnost SCR zřídila divize se sídlem v USA a Evropě. Může tak lépe porozumět potřebám místních farmářů a pomáhat partnerům v poskytování výjimečné úrovně technické podpory.

SCR v číslech

 • Více než 300 000 milkmetrů
 • 2007 - 2012: systém používá na 15 000 farem po celém světě (více než 2 000 000 krav je kompletně monitorováno)
 • Instalace systému ve více než 50-ti zemích světa
 • Přes 12 000 000 krav využívá na světě SCR technologii
 • 9 z 10ti prodaných dojících robotů je vybaveno technikou SCR

Inteligentní monitorovací řešení pro optimálně načasovanou reprodukci, zdraví a výživu

Monitorovací řešení SCR (součást skupiny Allflex Livestock Intelligence) monitorují miliony zvířat na celém světě. Naše řešení shromažďují a analyzují kritické datové body pro každé individuální zvíře a poskytují včasné informace o reprodukci, zdraví a výživě. Pomocí našich monitorovacích řešení mohou chovatelé zvýšit výkonnost, zlepšit životní podmínky zvířat a zvýšit prosperitu svých farem a rodin.

Více než 40 let zkušeností a inovací

Na základě více než 40 let zkušeností a inovací využívají naše vedoucí řešení na trhu s chovem hospodářských zvířat osvědčené pokročilé technologie a rozsáhlé znalosti v oboru, které jsou navíc podloženy akademickými studiemi. Odpovídají na nejnaléhavější výzvy chovatelů mléčného skotu v oblasti zvyšování produktivity, poskytují uchopitelné informace a náhled v každém okamžiku, kdy je chovatelé potřebují. Naše snadno použitelné a stavebnicové systémy jsou navrženy tak, aby se přizpůsobovaly a rostly podle individuálnních změn a potřeb chovatelů.

Monitorovací řešení SCR jsou dostupná po celém světě a jsou vhodná pro farmy všech velikostí, zahrnují širokou škálu řešení pro monitorování mléčných i masných krav, jalovic a telat.

Monitoring reprodukce

Reprodukce

Aplikace Allflex Livestock Intelligence pro sledování reprodukce umožňují chovatelům dojných i masných krav optimalizovat míru zabřezávání při současném snížení spotřeby hormonů, práce a času. Díky sledování chování zvířat založeném na pohybové aktivitě, přežvykování, příjmu krmení a dalších klíčových parametrů chování krav, naše aplikace poskytují bezkonkurenční přesnost vyhledání říje, poskytují praktické informace v reálném čase, s přesným doporučením času inseminace. 

Monitoring zdravotního stavu

Zdraví

Aplikace Allflex Livestock Intelligence sledující zdravotní stav umožňují chovatelům dojných i masných krav včas odhalit zdravotní problémy u jednotlivých krav a rychle vyhodnotit reakci na veterinární ošetření. To umožňuje informované a včasné rozhodování o případném přerušení nebo změně léčby, pomáhá předcházet propadům zdraví, snižuje náklady na léčbu a redukuje nebo předchází dopadu na mléčnou užitkovost a v konečném důsledku i úmrtnost.

Monitoring výživy

Výživa

Skupinové aplikace Allflex Livestock Intelligence poskytují dojných i masných krav včasný a uchopitelný náhled na stav skupin jejich krav, který umožňuje optimalizované rozhodování o zdraví, dobrých životních podmínkách a produktivitě napříč celým stádem. Nejrůznější hlášení, které odhalují trendy ve skupinách, umožňují chovatelům činit včasná rozhodnutí týkající se pohody, výživy, tepelného stresu a dalších strategií v řízení farmy.

Naše řešení:

SenseHubTM Dairy - Nová generace monitorování krav - stavebnicové řešení využívající sofistikovaný a neustále optimalizovaný algoritmus, čímž tak nabízí praktické a užitečné informace z hlediska reprodukce, zdraví, výživy a celkové pohody jednotlivých krav i celých skupin.

SenseHub Dairy

SenseHubTM BeefFlexibilní, vysoce výkonné řešení pro monitorování krav masného typu, které splňuje vaše potřeby nyní i dlouho do budoucnosti  

SenseHub Beef

Heatime® Pro+ - Pokročilý, přesto stále uživatelsky jednoduchý centralizovaný monitorovací systém, vytvořený pro velké mléčné farmy a podniky s několika stády. SCR Heatime® Pro poskytuje výkonné funkce, které zjednodušují a zlepšují proces rozhodování

Heatime Pro 

Aplikace Allflex Mladý SkotNová aplikace monitorující zdravotní stav u čerstvě narozených telat do šesti měsíců stáří

YS

CalveSense - Pro bezpecnejší, klidnejší telení

               CalveSense  

 

Chcete profitovat z našich znalostí?

Kontaktujte nás prostřednictvím emailové adresy info [at] eurofarm.cz a my se vám ozveme hned jak to bude možné.

Mohlo by vás zajímat

Go to top