• Odborné poradenství a služby
  • Komplexní sortiment chemických produktů
  • Cow Intelligence SCR
  • 10 let zkušeností v oboru
  • Nejmodernější technologie

Kontakt

Tel.: +420 733 541 147
info [at] eurofarm.cz

Všechny kontakty

Střípky z farmy

cowbellHlasovací iniciativy nejsou běžné jen ve státech jako je Kalifornie, ale i v zemích jako Švýcarsko. Po shromáždění 100 000 podpisů si švýcarský chovatel Armin Capual vynutil národní referendum, které by zemědělcům přiznalo příspěvky na to, aby si udrželi rohy u svých krav a koz.

Během letních měsíců se švýcarské Alpy stávají jednou z nejobdivovanějších turistických atrakcí na světě, kdy farmáři pouští své dojnice…často Brown Swiss… pást se na travami zakrytá horská úbočí. Jako součást této tradice turisté již od pradávna očekávají krávy s rohy spolu s tradičními kravskými zvony („cowbells“). Armin Capual chtěl, aby jeho kolegové v odvětví dostali za svoje snahy zaplaceno.

Hlasování 45 k 55 procentům

Navzdory Capualově kreativnímu a dalekosáhlému marketingovému úsilí voliči iniciativu odmítli. Nenapomohlo tomu, aby vláda dotace přijala, uvedl The Wall Street Journal. Švýcarská vláda zastávala správnou myšlenku - rohy zvyšují riziko poranění dobytka i lidí.

Celkové roční náklady by si vyžádali asi 15 milionů franků (340 milionů korun). To vycházelo z výplaty přibližně 4 300 Kč na krávu každý rok, týkající se zhruba 79 000 rohatých krav a koz.

Autor: Corey Geiger

Zdroj: www.hoards.com (online 15/2/2019)

Chcete profitovat z našich znalostí? Kontaktujte nás.

Mohlo by vás zajímat

Go to top