• Odborné poradenství a služby
  • Komplexní sortiment chemických produktů
  • Cow Intelligence SCR
  • 10 let zkušeností v oboru
  • Nejmodernější technologie

Kontakt

Tel.: +420 733 541 147
info [at] eurofarm.cz

Všechny kontakty

Setkání chovatelů

Na konci první poloviny března, konkrétně 13.3.2019 se v příjemném prostředí Kamenického pivovaru konal zajímavý seminář zaměřený na kvalitu výroby mléka. Ten pořádaly společnosti Sano - Moderní výživa zvířat spol. s r. o. a ZZN Pelhřimov a.s. Díky zajímavě zvoleným aktuálním tématům se seminář těšil velké účasti chovatelů, kterých se sešlo na bezmála 80. Pozvání a zároveň možnost prezentovat přenášku na témata týkající se zdraví a imunity krav jsme rádi přijali i my.

Za naši společnost Eurofarm systems s.r.o. se přednášení jako první ujala Jana Jelínková, a to na téma „Využití přirozených obranných mechanismů vemene“. Protože je tato tématika stále velmi aktuální a na mnoha chovech neustálou výzvou, setkala se prezentace s velkým ohlasem ze stran zúčastněných zootechniků. Dozvěděli jsme se podrobně o přirozené obraně struků a vemene a zároveň o vlivu dojícího zařízení na tyto tkáně. Tématem, které nejvíce zaujalo a vzbudilo zájem posluchačů, byly speciální dojící stroje Aktiv Puls, které za pomoci jedinečné patentované konstrukce dokážou docílit fyziologického podojení zvířat. Díky periodickému snížení podtlaku během dojení zmírňují devastující vliv dojícího zařízení na struk na minimum. Tím se zachovává přirozená obranyschopnost vemene a zároveň dochází k lepšímu vydojování.

Na první přednášející volně navázala kolegyně Ing. Markéta Nováková velmi poutavou prezentací na téma efektivního využívání faremních kultivací. Posluchači se dozvěděli o základních patogenech způsobujících mastitidy, se kterými se můžeme na farmě setkat. Důležitou částí přednášky bylo podrobné vysvětlení, jak s kultivacemi správně pracovat a co nejlépe využít získané výsledky v praxi, aby to chovatelům přineslo užitek jak ve formě zdravých zvířat a efektivní léčby, tak i v celkové ekonomice chovu. 

Dalším mluvčím byl Ing. Ivan Houdek ze společnosti DLF Seeds, s.r.o., která potěšila nejen zootechniky, ale především přítomné agronomy. Věnovala se podrobně oživení a obnově travních porostů v ochranných pásmech pro výrobu kvalitní píce, což je s postupnými změnami klimatu stále aktuálnějším tématem.

Pan Ing. Jiří Jelínek ze společnosti Sano se s chovateli podělil o nové poznatky na téma stresové faktory v chovech dojného skotu a jejich vliv na imunitní systém zvířat. Jeho kolega Ing. Antonín Žižka pak prezentoval velmi poutavě nové možnosti cíleného ovlivnění množství mléka a mléčného tuku pomocí optimalizace krmné dávky v programu AMTS.

Jako bonus byla pro účastníky semináře po vynikajícím obědě připravena možnost prohlídky zdejšího pivovaru. Tu mnoho chovatelů využilo a kdo neřídil, mohl s chutí degustovat výborná piva ze zdejších kotlů. A protože všichni víme, že u piva se diskutuje vždy nejlépe, pokračovali jsme v příjemné diskusi ještě dlouho po skončení semináře. 

Autor: Bc. Irena Kosařová

Chcete profitovat z našich znalostí? Kontaktujte nás.

Mohlo by vás zajímat

Go to top